Pytania i odpowiedzi

Czy muszę kupić bilet, jeśli nie będę korzystać z atrakcji?

Tak, każda osoba, która chce wejść do Śląskiego Wesołego Miasteczka, powinna kupić bilet wstępu. Bilet wstępu upoważnia do nieograniczonego korzystania z atrakcji przez cały dzień. Każdy znajdzie w Wesołym Miasteczku atrakcję dla siebie: od spokojnej podróży Gwiazdą Dużą z piękną panoramą Śląska po ekstremalną przejażdżkę Mix Machine czy Rollercoasterem.

Czy kobiety w ciąży muszą płacić za wstęp?

Tak, kobiety w ciąży zobowiązane są do zakupu biletu indywidualnego dla osoby dorosłej z 50% zniżką. Pośród kilkudziesięciu atrakcji, na pewno znajdą te odpowiednie dla siebie.

Co to jest Season Pass?

Season Pass to imienny bilet, który upoważnia do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich atrakcji Wesołego Miasteczka zwartych w karnecie normalnym przez cały sezon. Można go zakupić w INFO-CENTRUM.

Co to są Happy Hour?

Happy Hour to określone godziny, w których możesz bawić się w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Sprawdź aktualne promocje w naszym cenniku.

Czy są zniżki dla osób niepełnosprawnych?

Tak, całodniowy karnet dla osoby niepełnosprawnej wraz z pełnoletnim opiekunem można zakupić w specjalnej cenie 39 złotych (cena obowiązuje do 1 lipca) lub 49 złotych (cena obowiązuje od 2 lipca). Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz niewidome są upoważnione do obioru bezpłatnych biletów w INFO-CENTRUM. Osoby niepełnosprawne obsługiwane są poza kolejnością. Aby skorzystać ze zniżki należy okazać legitymację lub orzeczenie o niepełnosprawności.

Czy dziecko może wejść do Wesołego Miasteczka bez opiekuna?

Dzieci do 12 roku życia przebywające na terenie Wesołego Miasteczka powinny być pod opieką osoby dorosłej. Po ukończeniu 12 roku życia, dziecko może bawić się w Wesołym Miasteczku bez opiekuna.

Gdzie mogę wymienić zaproszenie, voucher, kupony z zakupów grupowych na bilet wstępu do Wesołego Miasteczka?

Zaproszenia, vouchery i kupony z zakupów grupowych możesz wymienić na bilety wstępu w INFO-CENTRUM przy bramie głównej.

Czy do Wesołego Miasteczka mogę wejść z psem?

Bezpieczeństwo naszych gości jest dla nas szczególnie ważne, dlatego w Wesołym Miasteczku obowiązuje zakaz wprowadzania psów i innych zwierząt.

Co mogę zjeść na terenie Wesołego Miasteczka?

W Wesołym Miasteczku znajdują się punkty gastronomiczne, w których można zakupić lody, gofry oraz dania typu fast food. Restauracja "Pizza&Pasta" oferuje zestawy obiadowe, dania barowe oraz desery.

Czy mogę wyjść na chwilę z Wesołego Miasteczka i wrócić z tym samym biletem?

Po opuszczeniu Śląskiego Wesołego Miasteczka nie można wejść na jego teren ponownie na ten sam bilet.

Czy do Wesołego Miasteczka mogę wejść z rowerem, hulajnogą, deskorolką lub na rolkach?

W Wesołym Miasteczku możesz poruszać się tylko pieszo, aby nie utrudniać zabawy innym gościom. Wstęp z rowerem, hulajnogą, deskorolką lub na rolkach jest zabroniony.

Czy muszę rezerwować termin przyjazdu z grupą zorganizowaną?

Tak, przyjazd grupy należy zgłosić tydzień przed planowanym przyjazdem i ustalić formę płatności. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce dla grup.

W jakich godzinach mogę kupić bilet do Śląskiego Wesołego Miasteczka?

Kasy biletowe są otwierane w tym samym czasie, co Śląskie Wesołe Miasteczko i zamykane na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Gdzie powinienem się zgłosić, jeśli coś zgubiłem lub znalazłem?

W INFO-CENTRUM przy bramie głównej można zostawiać znalezione rzeczy i pytać o przedmioty zagubione.

Czy Śląskie Wesołe Miasteczko jest otwarte podczas brzydkiej pogody?

Lekki deszcz nie przeszkadza w zabawie w naszym lunaparku. W przypadku złych warunków atmosferycznych godziny otwarcia Wesołego Miasteczka mogą zostać skrócone. W trakcie burzy ze względów bezpieczeństwa wyłączamy większość dużych atrakcji.